Časté otázky

Pripravili sme pre vás zoznam najčastejších otázok, aby ste vedeli viac o našich produktoch.

 

Ako postupovať pri garancii vrátenia peňazí

Ako funguje GARANCIA vrátenia peňazí na sérum deNatura, keď nevidím žiadne výsledky?
Zaručujeme, že vaše riasy/obočie sa počas používania našich sér zlepšia natoľko, že nebudete chcieť už nič iné.

Vytvorte jasné fotografie rias/obočia pred, počas a po používaní našich sér. (Minimálne fotka 1x každý týždeň používania)
Používajte naše séra presne podľa uvedených inštrukcií v príbalovom manuáli.
Po dokončení všetkých aplikácií vytvorte jasnú záverečnú fotografiu s dátumom.
Pošlite nám fotografie pred používaním, počas používania a po ňom spolu s fotografiami použitých produktov, a to do 120 dní od odoslania objednávky.
Po schválení reklamácie budú peniaze vrátené na váš účet.
Reklamácie, ktoré nesplnia tieto kritériá nebudú schválené.

Na vybavenie reklamácie od dátumu odoslania zásielky sa vzťahuje lehota v dĺžke 120 dní.

* Zaistite, aby fotografovanie pred používaním a po ňom bolo za podobných svetelných podmienok, aby zodpovedalo presným výsledkom. Fotky pred používaním a po ňom musia obsahovať aj platný dátum.

Otázky k nákupu

Dá sa tovar zaslať na Slovensko?

Áno, odoslanie na Slovensko je u nás možné pomocou dopravcu DPD a Zásielkovne.

Môžem tovar vrátiť?

Pokiaľ u nás nakupujete ako spotrebiteľ, máte právo do 14 dní od prevzatia tovaru odstúpiť od zmluvy – to znamená poslať nám späť tovar a nechať si vrátiť zaplatenú sumu. Podrobné informácie o podmienkach vrátenia tovaru a o tom, ako pri vrátení postupovať nájdete v obchodných podmienkach.

Čo keď mi príde poškodený alebo chybný tovar?

Pokiaľ vám príde chybný tovar alebo vám omylom zašleme iný produkt, než ste si objednali, budeme sa snažiť problém čo najrýchlejšie vyriešiť. V takom prípade chybu zdokumentujte a kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom. Viac informácií o reklamáciách nájdete v obchodných podmienkach.

Otázky ku garancii

Čo ak po 3 mesiacoch používania séra neuvidím výsledky?

U sér na riasy a obočie garantujeme viditeľné výsledky do 3 mesiacov. Táto záruka je založená na špeciálne zostavenom účinnom zložení, klinických testoch a skúsenostiach našich zákazníčok. Pokiaľ sa ale napriek tomu stane, že po 3 mesiacoch používania séra neuvidíte žiadne výsledky, máte právo na vrátenie peňazí.

Ako mám postupovať, keď si chcem uplatniť nárok na vrátenie peňazí?

Pokiaľ chcete využiť našu garanciu, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

  1. Vytvorte jasné fotografie rias/obočia pred, počas a po používaní našich sér. Ideálne je zhotovovanie aspoň 1 fotografie týždenne..
  2. Používajte naše séra presne podľa uvedených inštrukcií v príbalovom manuáli. Najlepšie bude, keď nám zdokumentujte aj to, ako produkty používate.
  3. Po dokončení všetkých aplikácií vytvorte jasnú záverečnú fotografiu s dátumom.
  4. Pošlite nám fotografie pred používaním, počas používania a po ňom spolu s fotografiami použitých produktov, a to do 120 dní od odoslania objednávky.
  5. Pri všetkých fotografiách, predovšetkým pri prvej a poslednej, treba uviesť dátum zhotovenia.
  6. Po schválení reklamácie budú peniaze vrátené na váš účet.
  7. Reklamácie, ktoré nesplnia tieto kritériá nebudú schválené.

Dôležité rady: Uistite sa, že fotografie pred použitím a po ňom sú zhotovené za podobných svetelných podmienok, aby boli výsledky porovnateľné. Fotografie pred použitím a po ňom musia obsahovať jasne čitateľný dátum. Pokiaľ máte otázky alebo si chcete uplatniť reklamáciu, kontaktujte nás na e-mailovej adrese info@denatura.cz.

Aká dlhá je lehota na využitie garancie vrátenia peňazí?

Na uplatnenie nároku na vrátenie peňazí máte právo do 120 dní od odoslania objednávky.

Za aký čas mi prídu peniaze?

Po prijatí reklamácie vás budeme priebežne informovať o jej priebehu. Pokiaľ ju schválime, peniaze vám pošleme obratom po tomto rozhodnutí.

Otázky k séru na riasy a obočie

Ako funguje sérum na riasy?

Sérum na riasy deNatura má jasnú úlohu – pomocou prírodných zložiek, ako sú napríklad rastlinné extrakty, biopeptidy, vitamíny a minerály, urobiť vaše riasy dlhšie, plnšie a silnejšie ako kedykoľvek predtým. Jednotlivé látky posilňujú folikuly vašich rias a po pár týždňoch viditeľne predĺžia jednotlivé riasy a zväčšia ich objem. Prírodnou cestou tak pomôže vašim riasam k vysnívanému rastu. Naše zloženie je vedecky aj klinicky overené. Rovnako tak funguje aj sérum na obočie, ktoré vám pri pravidelnom používaní obočia zahustí, obvykle stmaví a predovšetkým celkovo zvýrazní.

Sú vaše séra naozaj 100 % prírodné?

Áno. Obsahujú prírodné extrakty, vitamíny, peptidy, ale napríklad aj biotín a výťažok z tekvicového semienka. Sérum je úplne bez hormónov a konzervantov. Prezrite si kompletné zloženie.

Za aký dlhý čas uvidím výsledky so sérom na riasy a obočie?

Viditeľné výsledky počas používania séra na riasy a obočie deNatura sa môžu líšiť v závislosti od individuálnych faktorov, ako je napr. aktuálny rastový cyklus rias/obočia, celkové zdravie, životný štýl atď. Veľká časť ľudí začne však pozorovať prvé známky zlepšenia, ako je zvýšená pevnosť a lesk rias, počas 2 – 4 týždňov pravidelného používania. Na dosiahnutie maximálnych výsledkov v dĺžke a objeme rias treba používať sérum pravidelne celé 3 mesiace. Je dôležité pamätať na to, že trpezlivosť a pravidelnosť sú pre dosiahnutie optimálnych výsledkov kľúčové. Môžete sa pozrieť na výsledky našich zákazníčok TU a zistiť ako prebiehala premena u ostatných.

Ako dlho mi vydržia výsledky po používaní?

Výsledky sa pri používaní dostavia v rozmedzí od 14 do 120 dní podľa toho, v akom stave sa vaše riasy nachádzajú. Môžete počítať s tým, že vám po používaní séra riasy vydržia približne ešte ďalších 120 dní krásne a vyživené.

Ako sa sérum používa?

Používanie séra je jednoduché, intuitívne a zaberie vám iba niekoľko sekúnd denne. Sérum stačí používať raz denne (večer) na odlíčenú pleť. Odporúčame aplikáciu zaradiť do vašej večernej rutiny. Pokiaľ chcete mať istotu, že pre rast svojich rias a obočia robíte maximum, pozrite sa na návod, ako aplikovať sérum.

Ako často mám sérum na riasy a obočie používať?

Na dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame používať séra na riasy a obočie deNatura raz denne. Aplikujte sérum večer pred spaním na čisté a suché riasy a obočie.

Čo sa stane, keď sérum na riasy prestanem používať?

Naše sérum je pre riasy výživou. Pokiaľ výživu prestanete aplikovať, tak sa vám riasy postupne podľa toho, v akom cykle sa práve nachádzajú, začnú vracať do prirodzeného stavu – rovnako ako aj pri všetkých ostatných kozmetických produktoch. To ale neznamená, že už ho navždy musíte používať každý deň. Po dokončení úvodnej trojmesačnej kúry odporúčame nasadiť už len „udržiavaciu kúru“ – tzn. sérum používať aspoň 3x týždenne. Ďalšia fľaštička séra vám tak vydrží približne pol roka.

Môžem používať sérum počas tehotenstva a dojčenia?

Rovnako ako všetky naše produkty ani séra nie sú testované na tehotných a dojčiacich ženách. V tomto prípade vám môžeme iba odporučiť, aby ste používanie prebrali so svojím praktickým lekárom a poradili sa s ním o tom, či je pre vás sérum vhodné.

Ako dlho mi jedna fľaštička séra vydrží?

Sérum dodávame v 3 ml fľaštičkách. Jedna fľaštička vám pri každodennom používaní, ktoré je nutné pri úvodnej kúre, vydrží tri mesiace. Keď však úvodnú kúru dokončíte, nemusíte už sérum používať tak často – stačí približne 3x týždenne. To znamená, že ďalšie fľaštičky vám už vydržia pokojne aj pol roka.

Môžem sérum na riasy používať na umelé riasy?

Áno, môžete. Naše séra totiž neobsahujú žiadne oleje. Odporúčame sérum začať používať pred zložením umelých rias, pretože sa vaše vlastné riasy vyživia a pripravia na rast.

Môžem používať sérum na riasy aj na obočie?

Áno, určite môžete. Pre maximálne výsledky však odporúčame zakúpiť sérum na obočie, ktoré zaistí to, že sa dostanú živiny do správnych miest. Skôr než použijete sérum na riasy na obočie, uistite sa, že máte obočie čisté a bez mejkapu.

Ako zistiť, či mám na sérum alergiu?

Pokiaľ máte pocit, že by vaše oči nemuseli sérum na riasy prijať kladne, pred aplikáciou na samotné oči sérum najprv otestujte. Naneste malé množstvo séra na kúsok kože na vnútornej strane zápästia a sledujte reakciu počas 24 hodín. Ak sa objaví začervenanie, svrbenie, opuchy alebo podráždenie, pravdepodobne máte alergickú reakciu na niektorú zo zložiek a mali by ste prestať sérum používať. V takom prípade nás kontaktujte.

Čo robiť, ak mám na sérum alergickú reakciu?

Ak sa u vás objaví alergická reakcia, prestaňte prípravok používať. Zároveň nás neváhajte kontaktovať buď prostredníctvom e-mailu info@denatura.cz, alebo nám rovno zavolajte na telefónne číslo +420 608 547 655

Je sérum vhodné pre citlivé oči?

Naše sérum na riasy vyskúšali stovky žien, ktoré mali citlivé oči. Pokiaľ však máte pocit, že by vaše oči nemuseli sérum na riasy prijať kladne, pred aplikáciou na samotné oči naneste malé množstvo séra na kúsok kože na vnútornej strane zápästia a sledujte reakciu počas 24 hodín. Ak sa objaví začervenanie, svrbenie, opuchy alebo podráždenie, pravdepodobne máte alergickú reakciu na niektorú zo zložiek a mali by ste prestať sérum používať. V takom prípade nás kontaktujte.

Otázky k objemovej maskare

Ako rastová maskara deNatura funguje a aké sú jej hlavné výhody?

Rastová maskara deNatura je navrhnutá tak, aby nielen zvýšila objem a dĺžku vašich rias, ale tiež podporila ich rast. Obsahuje špeciálne látky, ktoré môžu stimulovať rast rias a zároveň poskytnúť výživu pre silnejšie a zdravšie riasy.

Prečo by som si mala zaobstarať vašu maskaru?

Objemová maskara s čiernym pigmentom vám okrem dokonalého objemu dodá aj výživu pre zdravý rast a údržbu rias – obsahuje niekoľko surovín z nášho skvelého séra na riasy. Tešiť sa môžete na dokonalý objem, skvelú výdrž, žiadne obtlačenie a výživu, o ktorú sa postará kyselina hyalurónová, vitamíny, minerály a biotín.

Aké sú výhody maskary deNatura?

Nová maskara s vylepšeným zložením zaručuje ľahšie odličovanie a stále dokonalý objem. Inovatívna kefka predlžuje a zakrúca riasy. Obsahuje látky podporujúce rast rias a dodáva výživu vďaka kyseline hyalurónovej, vitamínom a minerálom.

Ako aplikovať maskaru?

Návod, ako správne aplikovať maskaru deNatura nájdete tu: https://www.denatura.sk/navod/spirala-na-mihalnice/

Maskara je vodoodolná. Ako ju šetrne odlíčiť?

Návod, ako správne odlíčiť maskaru deNatura nájdete tu: https://www.denatura.sk/spirala-na-mihalnice/

Otázky k vitamínovému komplexu

Na čo je váš vitamínový komplex dobrý?

Vitamínový komplex obsahuje esenciálne vitamíny, minerálne látky, aminokyseliny a rastlinné extrakty, ktoré sú zásadné pre zdravie a kvalitu vlasov, nechtov a pokožky. Starostlivo poskladané zloženie dopĺňa často chýbajúce mikroživiny v našej strave, ktoré podporujú nielen rast vlasov, pevnosť nechtov a hydratáciu pokožky, ale taktiež zaisťujú správnu činnosť hormonálnej sústavy, ktorá je u žien veľmi dôležitá. Pravidelné užívanie vitamínového komplexu vám preto zaistí prísun kľúčových živín pre správne fungovanie celého tela a podporí vašu prirodzenú krásu.

Pre koho sú vitamíny vhodné?

Vitamínový komplex je vhodný pre ženy aj mužov. Slúži ako podpora zdravia a kvality vlasov, nechtov a pokožky. Pomáha pri nadmernom vypadávaní, lámaní a štiepení vlasov. Je určený pre rôzne typy vlasov (riedke, mastné, suché, oslabené, poškodené nesprávnou starostlivosťou). Odporúčame ho užívať aj pri zhoršenej kvalite nechtov, vrátane tenkých, lámavých a štiepiacich sa nechtov. Ďalej je užitočný pri nadmernom strese a nedostatočnej výžive, ktorá môže spôsobiť nutričné deficity.

Prečo by som si mala vybrať váš výživový doplnok?

Pri vývoji vitamínového komplexu sme si všimli nedostatky súčasne dostupných produktov. Obvykle totiž neriešia použité formy vitamínov a minerálov, ktoré významne ovplyvňujú účinnosť a vstrebateľnosť. Súčasne sú veľmi úzko zamerané a nesústredia sa na komplexnú výživu celého tela, ktorá sa následne odráža na stave našich vlasov, nechtov a pleti. Náš komplex preto obsahuje širšiu škálu vitamínov a minerálov, vrátane aminokyselín, rastlinných extraktov, MSM, rybieho kolagénu alebo kyseliny hyalurónovej.

Kde nájdem zloženie vašich vitamínov?

Kompletné zloženie nájdete tu: https://www.denatura.sk/vitaminy-na-vlasy/

Ako často musím vitamíny brať?

Pre optimálne výsledky užívajte každý deň dve kapsuly nášho vitamínového komplexu, jednu ráno po raňajkách a druhú večer po večeri. Nezabúdajte na pravidelnú hydratáciu počas dňa.

Ako dlho potrvá, kým začnem vidieť výsledky užívania vitamínového komplexu?

Výsledky sa odvíjajú od vášho súčasného zdravotného stavu a prítomných výživových nedostatkov. Väčšina ľudí začína pozorovať zmeny po prvom mesiaci pravidelného užívania. Na dosiahnutie maximálnych výsledkov odporúčame komplex užívať minimálne 3 mesiace, telo tak má dostatok času na načerpanie dôležitých živín a prirodzenú obnovu a regeneráciu. Je preto dôležité mať trpezlivosť, používať produkt pravidelne, dlhodobo a dodržiavať odporúčané dávkovanie.

Môže vitamínový komplex nahradiť vyváženú stravu?

Vitamínový komplex treba vnímať ako doplnok stravy a nie ako náhradu vyváženej stravy. Je dôležité pokračovať v stravovacích návykoch, ktoré zahŕňajú rôznorodú škálu živín.

Otázky k hydratačnému séru

Prečo si vybrať hydratačné sérum deNatura?

Hydratačné sérum deNatura má jedinečné prírodné zloženie. Kombinuje 2 typy kyseliny hyalurónovej, vitamíny a antioxidanty, ktoré poskytnú vašej pleti maximálnu výživu a hydratáciu.

Pre koho je hydratačné sérum vhodné?

Hydratačné sérum s kyselinou hyalurónovou a vitamínom C je ideálne pre ženy aj mužov, ktorí túžia po hĺbkovej hydratácii, výžive a antioxidantoch pre pleť. Je vhodné na všetky typy pleti vrátane citlivej, najmä na suchú a dehydratovanú pleť. Obsah niacínamidu, pantenolu a Aloe vera zaisťuje starostlivosť aj o mastnú, dospievajúcu a problematickú pleť. Toto hydratačné sérum je prospešné aj pre ženy so zrelou pleťou, hydratuje ju v hlbších vrstvách, redukuje vrásky a poskytuje pružnosť a pevnosť.

Kedy a ako hydratačné sérum používať?

Hydratačné sérum je vhodné používať ako ráno, tak aj večer na vlhkú pokožku. Ráno aplikujte sérum na vyčistenú pleť a jemne ho vmasírujte pomocou končekov prstov. Po nanesení séra pokračujte hydratačným krémom a krémom s faktorom SPF. Večer aplikujte sérum na odlíčenú a vyčistenú pleť a jemne ho vmasírujte končekmi prstov. Následne použite hydratačný krém. Návod, ako sérum správne nanášať nájdete tu: https://www.denatura.sk/serum-s-vitaminom-c/

Otázky k séru proti starnutiu

Prečo si vybrať sérum proti starnutiu deNatura?

Sérum proti starnutiu deNatura vyniká unikátnou kombináciou aktívnych látok, ktoré inde nenájdete. Spája prírodné ingrediencie s vedecky overenými zložkami s preukázateľným účinkom na pleť. Spojenie bakuchiolu, BIO placenty a CoQ10 vytvára mocnú obranu proti známkam starnúcej pleti. Našou prednosťou je aj prírodné zloženie bez chemických konzervantov, ako sú parabény alebo fenoxyetanol a zámerne nepoužívame ani žiadnu parfumáciu, ktorá môže často dráždiť.

Pre koho je sérum proti starnutiu vhodné?

Sérum proti starnutiu s bakuchiolom je ideálne pre ženy, ale aj mužov, ktoré/-í už pociťujú známky starnutia. Po 20. roku života sa začína v pleti spomaľovať produkcia kolagénu a môžu sa objaviť prvé známky starnutia, ako sú jemné linky alebo strata pružnosti. Omladzujúce sérum je obzvlášť vhodné na zrelú pleť s už výraznými prejavmi starnutia, pretože účinné látky pôsobia v hlbokých vrstvách pokožky, kde vypĺňajú hlboké vrásky a dodávajú potrebnú výživu a hydratáciu. Vďaka prírodnej alternatíve retinolu je sérum vhodné aj pre citlivú a problematickú pleť, pretože nespôsobuje žiadne podráždenie. Sérum proti starnutiu môžu používať aj tehotné a dojčiace ženy.

Kedy a ako sérum proti starnutiu používať?

Sérum proti starnutiu je vhodné pravidelne používať každé ráno a večer na vlhkú pleť. Ráno aplikujte sérum na vyčistenú pleť a jemne ho vmasírujte pomocou končekov prstov na tvár, krk a dekolt smerom nahor. Po nanesení séra pokračujte hydratačným krémom a krémom s ochranným faktorom SPF. Večer aplikujte sérum na odlíčenú a vyčistenú pleť a jemne ho vmasírujte končekmi prstov. Následne použite hydratačný krém.

Ostatné otázky

Kde nájdem zloženie produktov?

Všetky naše produkty sú čisto prírodné. Nenájdete v nich ani kvapku chemikálií a syntetických látok. Zaujíma vás, aké účinné látky sme pre naše produkty vybrali? Prezrite si kompletné zloženie produktov.

Ako testujete účinnosť produktov?

Naše produkty vyvíjame spoločne s odborníkmi, vývojármi kozmetiky, nutričnými terapeutmi a kozmetičkami, aby sme zaistili skutočne účinnú kombináciu prírodných zložiek. Ich účinnosť následne overujeme v spolupráci s našimi testerkami, a pokiaľ je to nutné, zloženie ďalej upravujeme, aby sme dosiahli naozaj 100 % účinnosť naprieč vekovými kategóriami, rôznymi typmi pokožky a ďalšími špecifikami.