Ako používať hydratačné sérum

Chcete svojej pleti dopriať dokonalú hydratáciu, výživu a celkovo ju rozžiariť? Pozrite sa, ako správne nanášať naše hydratačné sérum tak, aby vašej pokožke poskytlo všetko, čo potrebuje!

Ako funguje hydratačné sérum?

Naše hydratačné sérum kombinuje 2 typy kyseliny hyalurónovej, vitamín C, B3, B5 a extrakt z Aloe vera, zložky, ktoré spoločne poskytujú dokonalú hydratáciu a výživu vašej pleti. Sérum stimuluje tvorbu kolagénu, chráni pred vznikom vrások a stará sa o to, aby bola pleť na prvý pohľad pevnejšia a žiarivejšia.

Návod na používanie hydratačného séra krok za krokom

Sérum sa veľmi ľahko používa, má príjemnú textúru a veľmi rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Pripravili sme pre vás jednoduchý návod na to, ako sérum aplikovať, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky.

1. Odlíčte si pleť

Skôr ako budete nanášať sérum, dôkladne sa odlíčte pomocou šetrného odličovacieho prípravku. Následne si pleť na tvári vyčistite umývacím gélom alebo penou a zbavte ju drobných nečistôt aj zvyškov mejkapu. Keď je pleť dokonale čistá, môže totiž najlepšie vstrebať všetky živiny z hydratačného séra.

2. Na navlhčenú pleť naneste sérum

Po vyčistení pleti si naneste kvapku séra na prst (skutočne stačí jediná kvapka) a rozotrite ju medzi prstami. Končekmi prstov sérum jemne vmasírujte do pleti na tvári, ale aj do oblasti dekoltu a krku. Sérum najlepšie hydratuje vtedy, keď je pleť vlhká. Pred nanesením ďalšieho prípravku počkajte aspoň 60 sekúnd, kým sa hydratačné sérum vstrebe.

3. Naneste ďalšie produkty

Sérum je ľahučké a nevytvára hrčky, bez problémov naň preto môžete naniesť ďalšie produkty starostlivosti o pleť, ako je hydratačný krém, krém s ochranným SPF faktorom alebo mejkap.

4. Nekombinujte s retinolom

Naše hydratačné sérum nikdy nekombinujte s retinolovými sérami. Retinol znižuje účinnosť zložiek nášho séra a v kombinácii s kyselinou hyalurónovou môže spôsobiť podráždenie pokožky.

 

Monika Matějková Profesionálna kozmetička a testovanie produktov

Som profesionálna kozmetička a v spoločnosti deNatura pomáham pri testovaní a vývoji nových produktov. Okrem toho ma môžete vidieť aj na fotkách a videách, ktoré tvoríme. Vo voľnom čase rada športujem, pečiem a hlavne skúšam rôzne nové kozmetické produkty.