Náš príbeh

„Z prírody“. To je doslovný preklad názvu deNatura. Práve z prírody totiž pochádzajú naše produkty, ktoré si vaše telo určite zamiluje.

Kozmetika deNatura vzniká pod dohľadom odborníkov a naše produkty spĺňajú nielen prísne podmienky certifikácií a osvedčení, ale aj naše predstavy o kvalitnej prírodnej kozmetike – ktoré sú možno ešte prísnejšie.

Ako to všetko začalo

Za spoločnosťou deNatura stoja 3 kamaráti z Českej Lípy, Ondra, Michal a Honza, ktorí sa rozhodli spojiť sily a vytvoriť to najúčinnejšie prírodné sérum na mihalnice. S nápadom prišiel Michal. Jeho priateľka si totiž neustále kupovala rôzne séra a so žiadnym nebola 100 % spokojná.

Ani jeden z nich netušil, čo ich čaká. Zo dňa na deň sa ich každodennou rutinou stalo vzdelávanie vo vývoji kozmetiky. Študovali jednotlivé látky a ich možné spojenie, zloženie kozmetických produktov a konzultovali s odborníkmi a výrobcami, čo je a čo nie je možné.

Každé zloženie, ktoré vyvinuli a schválili si s odborníkmi a dodávateľmi, testovali najskôr ich priateľky a kamarátky. Keď videli výsledky, začali s testovaním na nezávislých testerkách, aby mali 100 % - nú istotu, že séra uspokoja potreby aj tej najnáročnejšej zákazníčky, ako bola Michalova priateľka.

Viac ako o rok neskôr, po hodinách a hodinách štúdia, práce a konzultácií, desiatkach navrhnutých variantov zloženia a testovania, do ktorého sa zapojilo viac ako 100 žien, sa to podarilo! Našli ideálne prírodné zloženie sér na mihalnice a obočie, ktoré prekonalo ich očakávania. Funguje lepšie ako čakali, ale zároveň neobsahuje žiadne hormóny, oleje ani nebezpečné konzervačné látky. Je teda vhodné pre ženy s citlivou pokožkou, alergiami a v akomkoľvek veku.

Ako vyvíjame svoje produkty

Od výroby sér dodržiavame tradíciu a každý produkt vyvíjame ako keby bol pre naše priateľky, pre ktoré chceme len to najlepšie, a prechádza dlhým a náročným testovaním. Tým udržujeme vysokú kvalitu.

Na vývoji sa aktuálne podieľajú profesionálne kozmetičky, nutričná terapeutka, náš skúsený vývojár kozmetických produktov Lukáš a českí výrobcovia kozmetiky, ktorí, rovnako ako my, kladú dôraz na kvalitu. A v neposlednom rade aj vy, naše zákazníčky.

Laboratóriá a výrobne pod dohľadom odborníkov

Každý produkt je účinný, stopercentne prírodný a má jedinečné zloženie. Vieme, že krása a zdravie spolu úzko súvisia, a nikdy vám neponúkneme polovičné riešenie. Preto sa napríklad náš vitamínový komplex zameriava nielen na rast vlasov a nechtov, ale aj na vašu hormonálnu rovnováhu a celkové zdravie – len komplexný prístup vám totiž môže priniesť dlhodobé výsledky.

Na vývoji sa podieľajú profesionálne kozmetičky, nutričná terapeutka, náš skúsený vývojár Lukáš, českí výrobcovia kozmetiky, ktorí rovnako ako my kladú dôraz na kvalitu, a v neposlednom rade aj vy, naše zákazníčky.

Máme vlastné štúdio, kde účinky našej kozmetiky dôkladne testujeme a dokumentujeme cestu našich modeliek, testeriek a ďalších žien, nielen za dokonalými mihalnicami a obočím. Pri vylepšovaní produktov a vývoji nových sa opierame aj o spätnú väzbu od vás.

Spoznajte celý tím deNatury

Tomáš KarásekMarketing a projektové riadenie

Mojou úlohou je, aby bola spoločnosť deNatura čo najviac vidieť a aby sme ako firma fungovali a posúvali sa. Nudne napísané – mám na starosti marketing a projektové riadenie. Keď nepracujem, som na prechádzke s priateľkou Míšou, vo fitku alebo pozerám dobrý film.

Ondřej SpilkaProduktový vývoj a grafika

V spoločnosti deNatura sa starám o grafiku a produkty. Tvorím hlavnú spojku medzi vývojármi, laboratóriom a výrobcami. Mojím cieľom je vždy doťahovať všetko do maximálnej možnej kvality tak, aby sme skutočne predávali len to najkvalitnejšie, čo moderná kozmetika ponúka.

Honza SpilkaTvorba obsahu a veľkoobchod

V spoločnosti deNatura sa starám o našich zákazníkov, tvorím obsah a zariaďujem veľkoobchod. Našim zákazníkom rád vychádzam v ústrety a dodávam dôkazy, že naše produkty skutočne fungujú. Voľný čas trávim s partnerkou, dcérou, všemožne športujem, čítam a v najlepšom prípade spoločne s dievčatami cestujem.

Michal KramperaSpráva webových stránok a financie

Na starosť mám správny chod webových stránok, takže ak nájdete nejakú chybičku, som vinný! Starám sa o naše financie, právo a riešim objednávky produktov. Áno, som profík na hľadanie chýb a rád karhám tých, ktorí za tie chyby môžu.

Michaela GorčíkováNutričný poradca a vývoj produktov

Na starosti mám analýzu, testovanie a vývoj nových produktov. Mojimi rukami prejde každý produkt, ktorý sa snažím doladiť do najmenšieho detailu. Som tiež nutričná terapeutka, preto je zdravý životný štýl mojou neodmysliteľnou súčasťou. Milujem jedlo, silový tréning a pohodu pri sledovaní seriálov.

Monika MatějkováProfesionálna kozmetička a testovanie produktov

Som profesionálna kozmetička a v spoločnosti deNatura pomáham pri testovaní a vývoji nových produktov. Okrem toho ma môžete vidieť aj na fotkách a videách, ktoré tvoríme. Vo voľnom čase rada športujem, pečiem a hlavne skúšam rôzne nové kozmetické produkty.

Laura BrázdováSpráva sociálnych sietí

Mojou hlavnou úlohou je plánovanie a tvorba obsahu na sociálnych sieťach a ich denná správa. Tvorím najmä na platformy Instagram a Facebook, kde odpovedám aj na vaše správy a komentáre. Milujem tanec, cestovanie a čas strávený s rodinou či priateľmi!

Lenka KonvičkováSpráva sociálnych sietí

Som kreatívna duša tímu. Starám sa o náš profil na TikToku a okrem toho som speváčka, herečka a fotomodelka. Zúčastnila som sa reality show Love Island 2023. Mojím cieľom je do videí odovzdávať svoju pozitívnu energiu a nadšenie z našich produktov.

Na čom nám v spoločnosti deNatura záleží

Predávame produkty, ktoré sami používameVšetku kozmetiku najprv skúšame na sebe a testujeme v našom tíme, okolí a s testerkami, aby sme si boli istí, že je 100 % účinná a ľahko sa používa. Vývoj a testovanie produktu štandardne trvá 6 – 12 mesiacov.
Vyrobené z čisto prírodných zložiekPrírodná krása je podľa nás tá najlepšia. Preto vyrábame funkčnú kozmetiku z čisto prírodných a kvalitných zložiek, ktoré spoločne vytvárajú jedinečnú účinnú kombináciu. Vďaka tomu majú naše produkty preukázateľné výsledky.
Garantujeme vrátenie peňazí v prípade nespokojnostiStojíme za účinnosťou našich sér. Zákazníčkam preto garantujeme vrátenie peňazí, pokiaľ nie sú s výsledkami spokojné.
Nemáme čo skrývať Ukazujeme reálne príbehy našich zákazníčok a transparentne opisujeme zloženie každého nášho produktu, a preto si môžete u nás na webe prečítať všetko od A po Z.
Udržateľné výsledky Zakladáme si na úprimnosti. Nesľubujeme vám zázraky na počkanie, ale dlhotrvajúce a udržateľné výsledky založené na rokoch výskumu a skúseností.

Apríl 2020

Sme partia troch kamarátov – Ondra, Michal a Honza – a práve sme sa rozhodli rozbehnúť spoločný projekt s názvom deNatura. Naším cieľom je vytvoriť séra na mihalnice a obočie, ktoré splnia to, čo zatiaľ žiadne iné nedokázalo. Musia byť účinné a zároveň šetrné, vyrobené čisto z prírodných zložiek, bezpečné aj pri dlhodobom používaní a dostupné za férovú cenu.

Inšpiráciou bola Michalova priateľka, ktorá nemohla dlhodobo nájsť séra, ktoré by jej vyhovovali. Preto sme sa rozhodli, že ich vyrobíme sami.

Máj 2020

Začíname vývoj, každý deň hodiny a hodiny študujeme jednotlivé látky, ich možné spojenie a zloženie kozmetických produktov všeobecne. Svoje kroky zároveň konzultujeme s odborníkmi a výrobcami, aby sme si boli 100 % istí, že ideme správnym smerom. Uvedomujeme si, že to nebude ľahká cesta, ale neuveriteľne nás to baví, preto sa nevzdávame a pokračujeme ďalej.

November 2020

Máme 3 varianty zloženia. Začíname ich testovať na svojich priateľkách a kamarátkach. Podľa výsledkov ladíme jednotlivé zloženia a testovania opakujeme, aby sme našli to najúčinnejšie a zároveň najšetrnejšie.

Február 2021

Ideme do finále! Po niekoľkých úpravách v zložení sme našli svojho favorita, ale čaká nás ešte množstvo práce. Pokračujeme v testovaní na nezávislých testerkách, aby sme mali 100 % istotu, že zloženie funguje.

Júl 2021

Hotovo! Po viac ako roku vývoja, tisícoch hodinách štúdia, práce a konzultácií s odborníkmi a výrobcami máme zloženie sér, s ktorým sme spokojní a výsledky „pred a po“ na viac ako 100 ženách, potvrdzujú, že naozaj funguje tak, ako sme si predstavovali. Preto konečne uvádzame na trh sérum na mihalnice, sérum na obočie a rastovú maskaru a spúšťame e-shop https://www.denatura.cz/.

September 20211

Kvalitné a funkčné produkty už máme, ale zisťujeme, že v oblasti marketingu a podnikania by sa nám hodila pomocná ruka. A tak do tímu priberáme nového člena Tomáša, ktorý neváha a považuje víziu spoločnosti deNatura za vlastnú.

Október 2021

Zakladáme štúdio a dokumentujeme cestu svojich zákazníčok a testeriek. Uvedomili sme si, že je to ideálna cesta, ako ukázať kvalitu a funkčnosť produktov deNatura našim potenciálnym zákazníčkam. Naše produkty testujú ženy rôznych vekových skupín aj v rôznych životných situáciách, napríklad po pôrode, a ich výsledky zdieľame na svojich webových stránkach a sociálnych sieťach.

Navyše dávame na séra 100 % garanciu vrátenia peňazí, pokiaľ zákazníčky neuvidia výsledok, pretože vieme, že naše séra fungujú.

Január 2022

Vďaka zákazníčkam zisťujeme, že rovnako ako na trhu chýbali poriadne séra na mihalnice a obočie, chýbajú aj ďalšie kozmetické produkty. A to je pre nás výzva!

Než sa ale pustíme do rozširovania ponuky, priberáme nových členov do tímu. Pridáva sa k nám nutričná terapeutka Míša (Tomášova priateľka), ktorá nám pomáha s vývojom produktov, a Laura (Honzova priateľka), ktorá sa stará o naše zákazníčky a spravuje sociálne siete.

Február 2022

S tým, ako sa rozrástol náš tím, sa konečne môže rozrásť aj náš sortiment. Pridáva sa k nám šikovný podnikateľ Lukáš, ktorý v oblasti kozmetiky pôsobí viac ako 15 rokov. Jeho skúsenosti v kombinácii s usilovnosťou a precíznosťou nutričnej terapeutky Míši nám dodávajú nový vietor do plachiet.

Odteraz už nevyvíjame produkty a spoločnosť deNatura „len“ pre svoje priateľky, ale aj s nimi a začína sa napĺňať naša vízia o rodinnej firme.

Marec 2022

O vás, naše zákazníčky, sa najnovšie stará tím zákazníckej podpory na čele s Pavlínou. Cieľom je, aby každá objednávka v poriadku dorazila a každá zákazníčka presne vedela, ako produkty používať. Zároveň tým získavame vašu spätnú väzbu, aby sme vedeli, čo máme zlepšiť.

Jún 2022

Nadväzujeme spoluprácu s kozmetickým salónom Studio M. Slečny a ich zákazníčky nám pomáhajú s testovaním nových produktov a poskytujú nám ďalšiu cennú spätnú väzbu.

September 2022

Do predaja pridávame vitamínový komplex a hydratačné sérum! Na ich vývoji sme pracovali viac ako rok, počas ktorého sme ladili do dokonalosti každý detail a účinnú zložku.

Krása a zdravie idú ruka v ruke. Náš vitamínový komplex preto obsahuje všetky dôležité látky, ktoré ženy pre svoju krásu a hormonálne zdravie potrebujú. Obohatili sme ho navyše o rastlinné extrakty, aminokyseliny, kolagén, MSM a kyselinu hyalurónovú.

Hydratačné sérum je naším prírodným riešením pre starostlivosť o pleť bez chemických konzervantov a parfumácie, ktoré sa v bežnej kozmetike hojne používajú. Zameriava sa na päť najdôležitejších vecí, ktoré pleť potrebuje: hydratáciu, ochranu proti oxidácii, boj proti starnutiu, regeneráciu a reguláciu mazu. Jeho unikátne zloženie s vysokým obsahom kyseliny hyalurónovej hĺbkovo hydratuje a zjednodušuje starostlivosť o pleť.

Máj 2023

Pridáva sa k nám Jan Kvasnička, UX špecialista s presahom do procesov firmy a marketingu všeobecne, ktorý prispieva svojimi bohatými skúsenosťami a pomáha nám s rozvojom firmy. Najnovšie s nami spolupracuje aj Lenka, šikovná influencerka a speváčka, ktorá nám pomáha tvoriť obsah pre naše zákazníčky a na sociálnu sieť TikTok.

November 2023

Po ďalšom roku vývoja predstavujeme nové omladzujúce Anti-age sérum. S cieľom efektívne bojovať proti vráskam a predchádzať predčasnému starnutiu sme vybrali prírodnú alternatívu retinolu, známu ako bakuchiol. Sérum obsahuje navyše rastové faktory z rastlinnej placenty a koenzým Q10, ktoré podporujú mladistvo vyzerajúcu pleť. Naše anti-age sérum tak rešpektuje prírodné zloženie, je bez parfumácie a chemickej konzervácie, a súčasne využíva vedecky overené ingrediencie s preukázateľným účinkom na pleť.