Ako používať špirálu na mihalnice

Nanášanie maskary nie je nič ťažké. Pokiaľ ale chcete, aby vaše mihalnice pôsobili prirodzene, plne a jednoducho dokonale, prečítajte si náš návod. Nájdete v ňom totiž niekoľko praktických tipov a trikov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť tie najlepšie výsledky.

Ako objemová maskara funguje?

Úlohou maskary je zvýrazniť mihalnice a vytvoriť plnší dojem – od našej objemovej maskary však môžete očakávať oveľa viac. Objemová maskara deNatura vám zaistí maximálny objem, ktorý vydrží celý deň a okrem toho mihalniciam vďaka účinnému prírodnému zloženiu s kyselinou hyalurónovou, vitamínmi, minerálmi a biotínom dodá výživu. Prispeje tak k ich zdraviu a dlhodobému rastu. Navyše sa nanáša pomocou vylepšenej kefky, ktorá zaistí rovnomerné rozloženie maskary a natočenie mihalníc.

Návod na používanie objemovej maskary krok za krokom

Okrem účinného zloženia s výťažkami z rastového séra sme pri vývoji objemovej maskary mysleli aj na to, aby sa čo najlepšie nanášala a tiež odličovala. Nie je na tom teda nič ťažké. Pre istotu sme ale vytvorili podrobný návod, ktorý vás prevedie aplikáciou aj odlíčením objemovej maskary.

Objemová maskara je vybavená dokonalou kefkou, ktorá urobí polovicu práce za vás. Aby ste ale mali istotu naozaj dokonalého výsledku a prirodzeného vzhľadu mihalníc, prečítajte si náš návod a pozrite sa na video.

1. Natočte mihalnice

Skôr než začnete nanášať maskaru, použite klieštiky a mihalnice vytočte. Vaše mihalnice tak budú výraznejšie a rozžiaria celú tvár ešte predtým, než použijete maskaru. Zamerajte sa hlavne na mihalnice na vonkajšej strane oka, ktoré bývajú „ovisnuté“ a vytvárajú unavený dojem.
Klieštiky na mihalnice sú úplne bezpečné, pokiaľ s nimi zaobchádzate správne a šetrne. Vždy ich ale používajte iba na nenalíčené mihalnice! Ak sa pokúsite natočiť mihalnice, na ktorých je maskara, môžete ich polámať.

2. Rovnomerne aplikujte maskaru

Po vytočení prichádza na rad samotná aplikácia maskary. Kefku jemne priložte ku korienkom a maskaru nanášajte plynulými pohybmi smerom nahor. Sústreďte sa hlavne na to, aby ste maskarou rovnomerne pokryli všetky mihalnice.

Vďaka novej, vylepšenej kefke mihalnice dokonale vytočíte.
Vďaka novej, vylepšenej kefke mihalnice dokonale vytočíte.

3. Oddeľte zlepené mihalnice

Po aplikácii maskary môžu byť mihalnice trochu zlepené. To jednoducho vyriešite pomocou oddeľovača. Stačí, keď mihalnice opatrne rozčešete od korienkov smerom nahor. Mihalnice sa tak spoľahlivo oddelia a získajú prirodzený vzhľad.

Ako odlíčiť objemovú maskaru deNatura

Pri odolných maskarách, ktoré vydržia celý deň, môže nastať problém pri snahe o ich odlíčenie. S našou objemovou maskarou sa to ale nestane. Navrhli sme ju tak, aby vás nesklamala ani pri vode, v zime či pri športe a aby vám ani jej odličovanie nerobilo veľké problémy.

1. Dôkladne si umyte ruky

Odličovanie, nanášanie krému, čistenie pleti… jednoducho zakaždým, keď sa budete dotýkať tváre, začnite najskôr dôkladným umytím rúk. Inak vám hrozí podráždenie očí a zanesenie baktérií.

2. Maskaru odlíčte vodou

Po umytí rúk môžete vodu rovno nechať tiecť. Navlhčenými prstami začnite maskaru opatrne sťahovať z mihalníc, a to smerom od korienkov ku končekom. Použite pri tom vlažnú vodu – nie horúcu, ktorá by mohla podráždiť okolie očí (preto nie je vhodné maskaru odličovať v sprche).

3. Odlíčenie dokončite šetrným odličovačom

Väčšinu maskary zvládnete bez problému odlíčiť vodou, ale väčšinou z mihalníc nedostanete úplne všetky zvyšky produktu. Po odlíčení vodou preto použite šetrný odličovač, ako je napríklad odličovacie mlieko, a odstráňte zvyšky maskary. Postupujte však opatrne, aby ste mihalnice zbytočne neťahali a nepoškodili ich.
Po odlíčení maskary a zvyškov mejkapu tvár opláchnite vodou a jemne osušte uterákom. Nezabudnite po odlíčení pokožku dostatočne hydratovať.

Monika Matějková Profesionálna kozmetička a testovanie produktov

Som profesionálna kozmetička a v spoločnosti deNatura pomáham pri testovaní a vývoji nových produktov. Okrem toho ma môžete vidieť aj na fotkách a videách, ktoré tvoríme. Vo voľnom čase rada športujem, pečiem a hlavne skúšam rôzne nové kozmetické produkty.