Priestor TATA - darujeme 200 Kč z každej objednávky

1080x1080 web (1)

Darujeme 200 Kč z každej objednávky na vybavenie pre deti s handicapom

V deNatúre sme sa rozhodli v rámci svetového dňa Downovho syndrómu darovať 200 Kč z každej objednávky desiatkam detí s handicapom najťažšieho stupňa a nadviazať tým na úspešnú kampaň, ktorá prebehla v minulom roku.

Celá kampaň nás veľmi nadchla, a preto sme sa rozhodli vo finančnej pomoci pokračovať. V dátume 21.-23.3. preto pôjde z každej objednávky 200 Kč práve na Priestor TATA.

Pokiaľ ATU ešte nepoznáte, môžete sa pozrieť na krátke video nižšie alebo pokračovať na jej predstavení.

 

ĎAKUJEME každému, kto sa rozhodne prispieť. Každá koruna sa počíta!

Doplňte si zásoby svojich obľúbených produktov a prispejte tým na dobrú vec!

Chcem prispieť nákupom

Čo je to Priestor TATA? Spoznajte ich sami.

Priestor TATA je nezisková organizácia z Českej Lípy, ktorá sa stará celkom o 34 klientov s handicapom 4-5 stupňa (najťažšie stupne). Jej úlohou je rozvíjať schopnosti detí a pomôcť im tak uspieť vo svete, ktorý ich, príčinou ich handicapu, vyradil zo spoločnosti.

Priestor TATA je plný radosti, smiechu, aktivít, pomoci a lásky. Deťom pomáha celkom 15 asistentov, z čoho 10 z nich sú dobrovoľníci, ktorí tu trávia svoj voľný čas a pomáhajú zo srdca, bez akejkoľvek finančnej odmeny.

tata-tinified

Prečo sme si neziskovú organizáciu TATA vybrali?

Spolupráca medzi deNaturou a Priestorom TATA vznikla už niekoľko rokov späť, keď zakladajúci členovia začali dobrovoľne navštevovať miestne deti s handicapom a začali tráviť svoj voľný čas práve v tejto spoločnosti. S tým, ako deNatura rástla sme začali cítiť potrebu odovzdať Tate aj niečo iné, než energiu. Predovšetkým teda financie, ktoré sa do tejto neregistrovanej neziskovej organizácie dostávajú iba formou príspevkov od rodičov alebo dobrovoľných darcov, ktorí chcú tento výnimočný projekt podporiť.

Rovnako ako tento priestor, aj my pochádzame z Českej Lípy. Poznáme všetkých jej členov, ktorí sa postupom času stali predovšetkým našimi kamarátmi. Kamaráty, ktorým pomáhame, venujeme im našu pozornosť, smejeme sa s nimi a zažívame spoločne výnimočné chvíle. Krásne na celom tomto mieste je úprimnosť a rovnosť. Nikto nie je viac ani menej. Všetci sú rešpektovaní a bránia takí, akí sú.

Človek tu cíti veľkú voľnosť byť naozaj sám sebou a (nielen) vďaka tomu sme si toto miesto zamilovali. Tiež si človek veľmi rýchlo uvedomí, že v živote nie je nič samozrejmé, predovšetkým zdravie.


TATA nám dáva pravidelne množstvo zážitkov a radosti. A preto sme sa rozhodli, že jej to aspoň čiastočne vrátime.

Ako môžete prispieť?

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, nakúpte na našom e-shope www.denatura.sk, na ktorom prebieha v dátume 21.-23.3. akcie, kedy z každej objednávky, ktorá k nám dorazí, darujeme 200 Kč práve na deti s handicapom.

Chcem prispieť nákupom

Spoločne sme už darovali viac ako 100 000 Kč

Ako sme už písali vyššie v texte, Priestor TATA je neregistrovanou neziskovou organizáciou, teda nemôže poberať štátne príspevky či dotácie. Je teda závislý na ľuďoch, ktorí chcú byť súčasťou projektu a na darčekoch, ktorí ju finančne podporujú. Preto sme v minulom roku, za deNaturu, usporiadali verejnú zbierku na Donio.cz, počas ktorej sa podarilo vybrať krásnych 110 000 Kč. Z deNatury sme prispeli 60 000 Kč, kedy sa 30 000 Kč vybralo vďaka vám, našim milovaným zákazníčkam, a túto čiastku sme sa rozhodli ako firma ešte dorovnať. Aj vďaka týmto peniazom môže Tata aj naďalej vylepšovať a rozširovať svoje služby.

Na čo výťažok poputuje?

Vybrané prostriedky poputujú na vybavenie priestoru a na celkový rozvoj poskytovaných služieb, ktoré sú náročné nielen finančne, ale aj fyzicky. V minulých mesiacoch aj vďaka pomoci deNatury vznikol na Tate projekt tréningového bývania. Ide o víkendové pobyty v zrekonštruovanom byte, počas ktorého sa deti učia samostatne fungovať. Zapájajú sa do bežných denných činností, ako je napr. varenie, upratovanie, základná hygiena, ale aj športové a kreatívne aktivity.

Tata_tr.bydlení-2 (1)

Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú do neziskovej organizácie TATA prispieť. Tu sa každá koruna počíta a bude využitá správnym smerom. Ďakujeme! ❤️

Chcete sa o nás dozvedieť viac, alebo nakuknúť do diania okolo TATY?

Mrknite na instagram: https://www.instagram.com/prostortata/ 

tata-denatura